Gönderen Konu: C4 LPG SORUNU ve BENZİNDE GEÇ VE ZOR ÇALIŞMA PROBLEMİ.......  (Okunma sayısı 1576 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Open quickbuttons

baris_karatas

• *
  • Er
2006 model c4 1,4 aracıma 3 ay önce atiker marka lpg taktırdım.Yaklasık 1000 km boyunca hiçbir sorun oluşmadı fakat daha sonra arıza lambası yanmaya başladı ve  özellikle sabahları benzınde çalışma problemı ortaya cıktı.Aracımı ilk çalıştırdığımda ayağımı gaza basıyorum fakat benzın yemiyor.istop ediyor,Ancak 2 yada 3 çalıştırmada hareket edebiliyorum.Harekete geçincede 5 sn kadar tekleyerek hareket ediyor.lpg geçtiğinde ise hiç bir sorun kalmıyor.Bütün bu sorunlar lpg taktırdıktan sonra ortaya çıktı,Aracın benzın pompasına baktırdımm enjektörleri temizlettim fakat sorun çözülmedii..Bu konuda bılgısı olan arkadaşların yardımlarını bekliyorumm..

stop etme ve silkeleme sorunu

« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2011, 17:27:49 »
Open quickbuttons

EMRET

• *
  • Er
merhaba barış bey bendede c4 1,4 2006 model arabama zavolli marka sıralı sistem taktırdım yaklaşık 8 aydır hiçbir problem yoktu geçenlerde yakıt pompasının üst kısmı çatlayarak benzin kaçırmaya başladı yakıt pompasını değiştirdim ve arabada soğukken stop etme ve gaz pedalına bastığımda gaz yememe sorunuyla karşı karşıya kaldım.eğer siz bir çözüm bulursanız paylaşırsanız sevinirim.

C4 LPG SORUNU ve BENZİNDE GEÇ VE ZOR ÇALIŞMA PROBLEMİ.......

« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2011, 09:47:16 »
Open quickbuttons

Sabri Akkan

• Yönetici
  • General

• Araç Bilgileri: 2008-Citroen C5 III SXPK-Gümüş gri-1,6HDI
  • Kan Grubu: AB(+)
  • Meslek: Admin
  • Plaka No: 45**801
  • Yakıt Cinsi: PO V-Max
Alıntı yapılan: EMRET;125282
merhaba barış bey bendede c4 1,4 2006 model arabama zavolli marka sıralı sistem taktırdım yaklaşık 8 aydır hiçbir problem yoktu geçenlerde yakıt pompasının üst kısmı çatlayarak benzin kaçırmaya başladı yakıt pompasını değiştirdim ve arabada soğukken stop etme ve gaz pedalına bastığımda gaz yememe sorunuyla karşı karşıya kaldım.eğer siz bir çözüm bulursanız paylaşırsanız sevinirim.

Net bir şekilde pompa değişiminden sonra olduğunu düşünüyorsanız pompanın montajını tekrar elden geçirtin.Belki montajda eksiklik veya yanlışlık vardır.
EY ANA!..

EĞER OĞLUN BİR ASUMAN AŞKINA TUTULMUŞSA...

BIRAK UÇSUN!

Güncel ortalama yakıt Sarfiyatı :    Eurodiesel

C4 LPG SORUNU ve BENZİNDE GEÇ VE ZOR ÇALIŞMA PROBLEMİ.......

« Yanıtla #3 : 18 Ekim 2011, 11:02:08 »
Open quickbuttons

baris_karatas

• *
  • Er
arkadaşım c4 1,4 ler tupe hıc uyum sağlamıyormus uzun arastırmalarım bunu gösterdi.taktırdıgıma cok pişmanım.artık arabamı uzun yollarda gazda kullanıyorum.diger kısa mesafelerde benzinde kullanıyorum.yada baktım ilk çalıstırmada ıstop ve gaz yememe sorunu oldugu zaman yaklasık 100 km kadar benzinde kullanıyorum sorun cok aza ınıyor.birde gazda kullandığım zamanlarda arabayı durdurmadan once benzine geçiriyorum 5-10 sn benzinde çalıştırıp sonra istop ediyorum.yaklaşık 2 aydır boyle yapıyorum sorunların %80 çözüldü.Ama uzun süre lpg ile kullandığımda tekrar karşılasıyorum.kesın çözum bulamadım.umarım sen bulursun.

Open quickbuttons

memolimeric

• *
  • Er
Mrhb.Burada belirttiğiniz durum epey olmuş ama yinede cevap verme isteği duydum.Benim Aracımda C4 1.4 2005 model.Aynı sorunları yaşamıştım.Boğaz kelebeğini temziletince sorun ortadan kalktı.Fakat motor arıza lambasına çözüm bulamadım.Boğaz kelebeğini temizletmenizi öneririm.
  birde merak ettiğim bir durum var.Motor yağınızda eksilme oluyor mu?

Open quickbuttons

Gürbüz Karapınar

• Yönetici
  • General
  • Kişisel İleti
    BlueDream

• Araç Bilgileri: Karizmatik şöföre sahip Okyanus Mavisi 1999 Xantia 2.0i
  • Kan Grubu: AB Rh+
  • Meslek: Yangın Güvenliği Uzmanı
  • Plaka No: 34 VP 2301 "" Gördüğünüz yerde bir selam çakın :) ""
  • Yakıt Cinsi: Pahalı Benzin + Pahalı Lpg
Mrhb.Burada belirttiğiniz durum epey olmuş ama yinede cevap verme isteği duydum.Benim Aracımda C4 1.4 2005 model.Aynı sorunları yaşamıştım.Boğaz kelebeğini temziletince sorun ortadan kalktı.Fakat motor arıza lambasına çözüm bulamadım.Boğaz kelebeğini temizletmenizi öneririm.
  birde merak ettiğim bir durum var.Motor yağınızda eksilme oluyor mu?

Forum kuralları gereği Nickli üyelikler kabul edilmemektedir.
Lütfen aşağıdaki link üzerinden isim ve soyisminizi belirten mesaj bırakınız. Düzeltme tarafımızdan yapılacaktır.
İyi olmak "KOLAYDIR".. Zor olan "ADİL" olmaktır..
Forum kuralları gereği üyelikler sadece İsim ve Soyisimden oluşmak zorundadır.
İsim ve soyisminizi belirtmek için BURAYA tıklayınız

Facebook Comments