Gönderen Konu: c4 sağ sis far kapağı  (Okunma sayısı 2211 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

c4 sağ sis far kapağı

« : 15 Eylül 2011, 13:13:56 »
Open quickbuttons

Ahmet Can

• *
  • Er

Merhaba citroen camiası

aracımın nasıl olduğunu anlamadım ama sağ ön sis farı düşmüş. muhtemelen tırnakları kırıldığı için.

birde ön tamponumda çizikler çatlaklar var. müsait olunca resim ekleyeeğim.

sis far kapağını eskişehirde sorduğumda 50 lira civarı fiyat alıyorum. daha uygun nasıl bulabilirim. orijinal yan sanayi farketmez.

diğer sorum ise on tamponu sadece alt kısmını değiştirsem ne kadara mal olur ?

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

c4 sağ sis far kapağı

« Yanıtla #1 : 07 Ekim 2011, 02:09:07 »
Open quickbuttons

Şevki Mısır

• Yüzbaşı
    • http://www.luluburgazforum.org
slm 2. el satan siteler var onlara bakın derim kazalı araçlardan çıkartıyorlar.SAHİBİNDEN SİTESİNDE BÖYLE SATIŞ YAPANLARDA MEVCUT..
Sevo13[SIGPIC][/SIGPIC][/U]

c4 sağ sis far kapağı

« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2011, 22:48:09 »
Open quickbuttons

Gökhan Harova

• *
  • Er
merhaba,
aynı sorundan bende de var. C4 grand picasso sağ sis farı  çerçevesi, düşmesi olanaksız, herhelde biri arakladı. Servise sordum çift olarak satıldığını söylediler. Yaklaşık 80 TL. İnternette birçok kez arama yaptım ikinci elde  veya daha ucuza bulamadım.

c4 sağ sis far kapağı

« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2011, 09:32:46 »
Open quickbuttons

Deniz Özkul

• Binbaşı
maslak sanayide berke peugeot var şu an telefonu hatırlamıyorum ama nette vardır tanesini 30 tl ye almıştım bilginiz olsun ;)

c4 sağ sis far kapağı

« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2011, 20:42:27 »
Open quickbuttons

Mehmet INAN

• **
  • Onbaşı
hocam çıkmacılarda da var.bende almıştım c4 üme.30-40 tl.ikitelli Atatürk oto sanayiinde.

c4 sağ sis far kapağı

« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2011, 13:47:25 »
Open quickbuttons

Ahmet Can

• *
  • Er

teşekkürler arkadaşlar
yalnız verdiğiniz adresler istanbul galiba

sahibinden den sipariş verdim 33 liraya

yardımlarınız için teşekkürler

Ynt: c4 sağ sis far kapağı

« Yanıtla #6 : 20 Temmuz 2012, 10:45:48 »
Open quickbuttons

Eyup Ozturk

• *
  • Er
  • Kişisel İleti
    Citroenturk.com

• Araç Bilgileri: c4 grand picasso 2008
  • Kan Grubu: arh+
  • Meslek: turizm
  • Yakıt Cinsi: dizel
aynı sorun benim araçta da olmuş dün farkettim,
araç C4 grand picasso ve yine sağ sis farı  çerçevesi,
herhangi bir kaza vs. de olmadı ama anlayamadım nasıl düştüğünü, demek ki citroenden kaynaklanan bir durum.

parçayı almışsınız, ilgili sitenin linkini verebilir misiniz

« Yanıtla #7 : 20 Temmuz 2012, 13:06:47 »
Open quickbuttons

Gökhan Harova

• *
  • Er
Merhaba Citroen Ailesi,
Sis far kapağı konu başlığını görünce hemen atladım. Çünkü bir yıl içinde, belki tesadüf, aynı şehirde,  ikinci kez sağ ön sis farı kapağımı araklıyorlar. Bu arada araba C4 grand picasso .
Düşme felan değil, hırsızlık ve resmen ikinci el piyasası oluşmuş durumda.
Geçen sene bodrumda( isimde vereyim) Armonia tatil köyüne gitmiştik. Arabayı otelin parkına çektiler. Eve döndüğüm gün baktım sağ ön sis far kapağı yok. Bende iyi niyetli olduğumdan önceleri düştüğünü sandım. Taaki , bir hafta sonra patlayan arka lastiği söken lastik tamircisi arka tekerlerin bijon kapaklarının olmadığını ve kilitli bijon hariç diğer bijonların gevşek olduğunu söyleyinceye kadar. Adamlar jantlarada yeltenmişler ama kilitli bijonu unutmuşlar herhalde.
Neyse, bu senede yine Bodrum, bu sefer Kervansaray otelde konakladık. Tabiki araba otelin otoparkına götürüldü. Önceki tecrübeden  ders almamışızki arabayı  otoparktan teslim alınca kontrol etmedim. Eve geldiğimde sonuç yine aynı, sağ ön sis far kapağı yok. Neden sağ anlamıyorum doğrusu.
Bunlar çift olarak satıldığı için elimde geçen seneden kalan  bir sol kapak var ancak işe yaramıyor.
Arkadaşlar ben derimki bunları ikinci elden alıp bu işin ahlaksız ticaretini yapanlara yardımcı olmayın.
Bir ara kafayı bozdum, madem öyle bende araklarım diyip çevremde benzer araba aramaya başlamıştım . Ama doğrusu bu değil.
Tavsiyem arabanızı güvenli olmayan otoparklara , ıssız yerlere bırakmayın ve alıncada şöyle çevresinde bir tur atarak kabaca bir kontrol yapın.

« Yanıtla #8 : 20 Temmuz 2012, 13:40:24 »
Open quickbuttons

Yavuz Selim

• Yönetici
  • General
  • Kişisel İleti
    İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanır.

• Araç Bilgileri: 2007 - Citroen C5 2.0 HDI SXPK Lav Siyahı
  • Kan Grubu: AB RH+
  • Plaka No: 61 Gerisi Teferruat
  • Yakıt Cinsi: Opet Ultraforce Eurodiesel
Arkadaşlar o kapak sis farını/ampülünü takmaktan başka bir işe yaramıyor. Sis farının ömrü de aracın ömrü kadar vardır belki de daha uzun tabi hava olsun diye sabah akşam açmıyorsanız. Demek istediğim arka tarafından silikonlayın yapışsın kalsın. Çünkü bir düz tornavida ile 5 sn.de rahatlıkla sökülebiliyor.
50.000 km  - Ortalama 42 km/h Hızla  - Güncel Ortalama Yakıt Tüketimim :

Facebook Comments