Gönderen Konu: C3 arızalı CD çalar nasıl tamir olur  (Okunma sayısı 3992 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

C3 arızalı CD çalar nasıl tamir olur

« : 30 Mayıs 2010, 17:12:07 »
Open quickbuttons

Koray Beşer

• *
  • Er
merhaba arkadaşlar,
CD çalar cd yi alıp geri verme konusunda sorun çıkartıyor?
clarion marka bu cihaz için tamir öneriniz nedir?
tsk..

« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2010, 18:02:35 »
Open quickbuttons

Erhan Can

• Yarbay
benim tamir önerim yetkili servise gidip garantiden tamirini yaptırmanız.düzelmeyecek birşeysede değiştirirler herhalde

« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2010, 18:25:58 »
Open quickbuttons

Onur Araz

• General
  • Kişisel İleti
    Farımda hep açık yolumda ;)

• Araç Bilgileri: Renault Megane 1.4 TCe 130 Bg 2010/Beyaz
  • Kan Grubu: 0Rh+
  • Meslek: Memur
  • Plaka No: 59...
  • Yakıt Cinsi: Benzin / Lpg
Garantisi varsa en mantıklısı servise göstermek:s8:

« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2010, 17:05:37 »
Open quickbuttons

Koray Beşer

• *
  • Er
Alıntı yapılan: Erhan Kahraman;82731
benim tamir önerim yetkili servise gidip garantiden tamirini yaptırmanız.düzelmeyecek birşeysede değiştirirler herhalde

ama araç 2006 model ve garanti falan kalmamıştır kesin..

« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2010, 17:09:40 »
Open quickbuttons

Onur Araz

• General
  • Kişisel İleti
    Farımda hep açık yolumda ;)

• Araç Bilgileri: Renault Megane 1.4 TCe 130 Bg 2010/Beyaz
  • Kan Grubu: 0Rh+
  • Meslek: Memur
  • Plaka No: 59...
  • Yakıt Cinsi: Benzin / Lpg
garanti olayı yoksa iyi bir oto elektronikçi (elektrikçiler anlamıyorlar) den başka alternatif kalmamış gibi ama

« Yanıtla #5 : 20 Haziran 2010, 00:23:45 »
Open quickbuttons

Savaş Çom

• **
  • Onbaşı

• http://www.facebook.com/scom1
  • Araç Bilgileri: citroen c5 füme 2008 1.6 hdi sxpk
  • Kan Grubu: Arh+
  • Meslek: elektronik
  • Plaka No: 53EF356
  • Yakıt Cinsi: dizel
arkadaşım ben gemilerde elektrik zabitlığı yapmadan önce babamın dükkanını işletiyordum ve krizin esnafa attığı tokattan dolayı işyerimi kapattım...

anlayacağın konunun yetkilisi olarak soruna cevap vereceğim aynı sorunu bende yaşıyorum bende C5 imde aynı sıkıntı zamanla yaşanıyor bildiğin gibi cd çaların dandik bunda hemfikir olalım başta bu ses sistemi firmaları oto sanayi olmasa üretim yapamazdı...

aracının ses sistemi nelere kumanda ediyor bilmiyorum yaniyol bilgisayarı vs..cihazları kontrol ediyordur büyük ihtimal etmiyorsa direk değiştirmeni tavsiye ediyorum çünkü verimli değiller  ama yol bilgisayarının tuşu varya şöyle bir operasyon yapılabilir teyp yerinde kalır ses çıkışları başka boş bir yere takacağın kaliteli bir mp3 çalara bağlanabilir böylelikle bilgisayarı kullanmaya devam edersin
yada bana dersinki yok ben bu cd yi kullanıcam o zaman onu kurtarmamız lazım öncelikle servise sakın gitme çok fena öperler izmirdesin gidiceksin bir oto ses sistemi dükkanına orda baktıracaksın sakın ola sanayideki elektrikçilere gitme onlar kasaptır zaten bakmaya yeltenmezler sen elektronikçi bulacaksın elektrikçi olmaz.....ve ses sistemiile ilgilenen elektrikçiler var...bu hastalığını ben daha teşhis edemedim..yani bu bizim cd ler neden içerde kalıyor mantık kurmayada çalışıyorum bende bulamadım..cd yi okumaya çalışıyor ama belli süre sonra okuyamayınca cd ye el koyuyor ve sana vermiyor ne yaparsan yap belki gün bile sürüyor o süre boyunca radyo ya talim kafası eserse çıkartıyor (senin arızayı sende daha iyi tarif ettim dimi :) ) cd çalarının içi açılıp lazerini sildir ilk önce yapılacak basit işlemdir bizim cd ler okuyamayınca cd ye el koyuyor taktığın cd ler kaliteli olsun yani doldurma cd yaparken de iyi kalite cdler al cihaz rahat okusun ..bun arada boşluk tuşum iyi basmıyor yapışık kelimeler için özür dilerim:D

« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2011, 21:37:47 »
Open quickbuttons

Fuat Şengül

• **
  • Onbaşı
dişli kırmış muhtemelen, aynısı bende de olmuştu, ankara'da bir oto elektronikçiye götürdüm abi 60 TL sıkışmış bak onu ben nasıl çıkartıyorum dedi, gerçekten bir yıldır gıcır gıcır :)

« Yanıtla #7 : 29 Ekim 2011, 03:16:01 »
Open quickbuttons

Zafer Şahin

• Yüzbaşı
Aynı sorun bende de var. Ağzında kalıyor cd. Bir tane cımbız alıp cdçaların altındaki göze koydum onunla çekiyorum. :biggrin:

Yeni tip mp3 çalarlar uyuyorsa tamire vereceğiniz paraya biraz daha katıp mp3 çalar taktırın. Ben öyle yapmayı düşünüyorum.

« Yanıtla #8 : 29 Ekim 2011, 17:28:46 »
Open quickbuttons

Süleyman Tahtacı

• Binbaşı
benim c3 cd çalar'da ilk zamanlar mekanik bir veriyordu, şimdi cd'yi içeri almıyor...tanıdık elektronikçiye baktırdım dişliler plastik olduğu için kırılmış değiştirmelisin demişti.

Ynt: C3 arızalı CD çalar nasıl tamir olur

« Yanıtla #9 : 29 Ağustos 2012, 16:13:52 »
Open quickbuttons

Sabri Akkan

• Yönetici
  • General

• Araç Bilgileri: 2008-Citroen C5 III SXPK-Gümüş gri-1,6HDI
  • Kan Grubu: AB(+)
  • Meslek: Admin
  • Plaka No: 45**801
  • Yakıt Cinsi: PO V-Max
Benim cd çalar bir süre düzgün çaldıktan sonra atlama yapmaya başlıyor.Bazı cd leri sorunsuz okuyor.Optik gözde bi sorun olabilir mi arkadaşlar?Temizlik falan yapılabiliyor mu?
EY ANA!..

EĞER OĞLUN BİR ASUMAN AŞKINA TUTULMUŞSA...

BIRAK UÇSUN!

Güncel ortalama yakıt Sarfiyatı :    Eurodiesel

« Yanıtla #10 : 01 Eylül 2012, 20:22:22 »
Open quickbuttons

OlguErhan

• *
  • Er
  • Kişisel İleti
    Citroenturk.com

• Araç Bilgileri: Citroen C3 Gri 2007 1.4 HDI
  • Kan Grubu: A+
  • Meslek: Kimya
  • Yakıt Cinsi: Dizel
Walla hiç tamir etmeye uğraşmayın Cd çalarınız bu diye tahmin ediyorum RD-4

Çıkartma işini halletiniz diye geçiyorum ince 4 tornavida sokup 4-5 dk uğraşıyorsunuz çekince geliyor :)
Sonra içindeki bağlı olan soketleri bile çıakrtmaya gerek yok aşağıdaki resimde en altta bulunan 3 lü grup pinler var onlardan 3 tanesi aux grişi oralara bilgisayar hard disk ide kablosu varya onu ortadan hatta büyük gelirse daha da ufaltarak kesin oraya takın yani o pinlerin ucuna şase ve iki canlı uç bağlıyoruz ordan direkt kablo çekin olay bitti mp3 çalar bağlayın boşverin cd çaları

Önemli not Source tuşuna basınca AUX gelmiyorsa onun servisten açılması lazım bilgisayar bağlayıp tam 2 dk da açıyorlar izmir kavuklara götürdüm kol gibi fiyat verdiler yok 100 tl istiyorlarmış bende ordan aldım izmir pınarbaşı Amca otomative götürdüm peugeot servisine bilgisayara bağlıyıp 307 olarak gösterdi tam 2 dk sürmedi ayarlardan Aux girişini aktiv etmesi 20 tl yeter dedi iş bitti anlamadığınız yer varsa sorun arkadaşlar detaylı anlatırım resimli fln şimdi ayak üstü hızlıca yazdım.

« Yanıtla #11 : 03 Eylül 2012, 08:24:57 »
Open quickbuttons

Sabri Akkan

• Yönetici
  • General

Walla hiç tamir etmeye uğraşmayın Cd çalarınız bu diye tahmin ediyorum RD-4

Çıkartma işini halletiniz diye geçiyorum ince 4 tornavida sokup 4-5 dk uğraşıyorsunuz çekince geliyor :)
Sonra içindeki bağlı olan soketleri bile çıakrtmaya gerek yok aşağıdaki resimde en altta bulunan 3 lü grup pinler var onlardan 3 tanesi aux grişi oralara bilgisayar hard disk ide kablosu varya onu ortadan hatta büyük gelirse daha da ufaltarak kesin oraya takın yani o pinlerin ucuna şase ve iki canlı uç bağlıyoruz ordan direkt kablo çekin olay bitti mp3 çalar bağlayın boşverin cd çaları

Önemli not Source tuşuna basınca AUX gelmiyorsa onun servisten açılması lazım bilgisayar bağlayıp tam 2 dk da açıyorlar izmir kavuklara götürdüm kol gibi fiyat verdiler yok 100 tl istiyorlarmış bende ordan aldım izmir pınarbaşı Amca otomative götürdüm peugeot servisine bilgisayara bağlıyıp 307 olarak gösterdi tam 2 dk sürmedi ayarlardan Aux girişini aktiv etmesi 20 tl yeter dedi iş bitti anlamadığınız yer varsa sorun arkadaşlar detaylı anlatırım resimli fln şimdi ayak üstü hızlıca yazdım.

Evet bendeki bu cıhaz ama MP3 çalar olanından ben cd çalar demişim özür dilerim.
Yani bendeki atlama soruna çözüm yok diyebilir miyim?10-11 şarkı düzgün çalıyor.Sonra atlamaya kendi kendine ileri almaya başlıyor.İşin tuhaf tarafı bazı mp3 cd lerinde sorun yapmıyor.
EY ANA!..

BIRAK UÇSUN!

« Yanıtla #12 : 26 Eylül 2012, 14:58:40 »
Open quickbuttons

Sabri Akkan

• Yönetici
  • General

Arkadaşlar MP3 teki atlamaların çözümü için optik okuyucuyu temizledim düzeldi.
5 tl ye fırçalı(bez olanlar okuyucuyu bozuyormuş)cd-dvd okuyucu temizleyici cd aldım.Bir kaç kez okuttum.DVD olduğundan temizlik cd sini geri verdi.Şarkılardaki atlamalarda belli bir düzelme oldu ama tam düzelmedi.Bu cd nin ambalajında birde temizleyici sıvı vardı.Onuda kullanarak 3 kez cd yi tak çıkart yaptım.Şu anda genel olarak sesteki boğukluk ve atlamalar düzelmiş görünüyor.Bilginiz olsun..
EY ANA!..

BIRAK UÇSUN!

« Yanıtla #13 : 27 Eylül 2012, 10:42:30 »
Open quickbuttons

Yavuz Selim

• Yönetici
  • General
  • Kişisel İleti
    İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanır.

• Araç Bilgileri: 2007 - Citroen C5 2.0 HDI SXPK Lav Siyahı
  • Kan Grubu: AB RH+
  • Plaka No: 61 Gerisi Teferruat
  • Yakıt Cinsi: Opet Ultraforce Eurodiesel
CD.yi çıkarıp teypçilere emanet etmekten daha iyi bir çözüm olduğunu düşünüyorum bu yaptığının.
60.000 km  - Ortalama 42 km/h Hızla  - Güncel Ortalama Yakıt Tüketimim :

« Yanıtla #14 : 27 Eylül 2012, 12:58:00 »
Open quickbuttons

Sabri Akkan

• Yönetici
  • General

CD.yi çıkarıp teypçilere emanet etmekten daha iyi bir çözüm olduğunu düşünüyorum bu yaptığının.
Bende  ;D 8)
EY ANA!..

BIRAK UÇSUN!

Facebook Comments