Diğer > Faydalı Bilgiler Köşesi

Bakım Göstergesinin (Anahtar İşaretinin) Sıfırlanması (C3, C4, C5)

(1/7) > >>

Birol Perişan:
Arkadaşlar arabamın 15 bin bakımını 14.500 kilometreye gelince yaptırdım ama servisde sayacı sıfırlamayı unutmuşlar ve ben kendim yapmak istiyorum...

Şu anda arabayı ilk çalıştırırken yarım kontakda ve chek tuşuna bastiğımda arabamın 500 kilometre sonra 15 bin bakımına girmesi gerektiğini uyarıyor..Hem bunu sıfırlamak hem de ekrandaki anahtar işaretini silmek istiyorum..

Daha önce C4 konusunda konuşulduğu gibi; "kontak yarım açıkken(2.konum oluyor galiba) kilometre silme çubuğuna 10 saniye basınca 10 dan geri sayıyor ve bakım aralığı yeniden başlıyor." şeklinde uygulamak Yeni C5'lerde de sorunu çözer mi? Yoksa başka bir yöntemi var mı? Değerli fikirlerinizi bekliyorum..:)

Can Bakay:
"kontak yarım açıkken(2.konum oluyor galiba) kilometre silme çubuğuna 10 saniye basınca 10 dan geri sayıyor ve bakım aralığı yeniden başlıyor."

Bu yöntem işe yaramadı mı?

Birol Perişan:

--- Alıntı yapılan: Can Bakay;29299 ---"kontak yarım açıkken(2.konum oluyor galiba) kilometre silme çubuğuna 10 saniye basınca 10 dan geri sayıyor ve bakım aralığı yeniden başlıyor."

Bu yöntem işe yaramadı mı?
--- Alıntı sonu ---

Daha henüz denemedim Can'cım, bu yöntem bütün araçlar için geçerli mi? Yanlış birşey yapmayalım sonra...:)

Can Bakay:
Sanmıyorum yanlış birşey olacağının bende c5'te de işe yarar..

Sabri Akkan:
Birol'cum,Kullanım kılavuzunda belki vardır.Bak istersen.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek