Diğer > Faydalı Bilgiler Köşesi

Bakım Göstergesinin (Anahtar İşaretinin) Sıfırlanması (C3, C4, C5)

<< < (6/7) > >>

emre çiftçi:
bende bugün denedim oluyo servis ışığı yanıyodu oda söndü :)

Özgür Kızılkaya:
Çok basit bende ararken bulmuştum ama servsi farklı bir şekilde sıfırlamak dışında sanki oraya kilometrede belirtebiliyor gibi bir durum söz konusu sanırsam.
Kontağı tak
Trip te basılı tut
Kontağı yarım çevir ama marşa basma
Sonra sayaç 10 dan 0 kadar sayıyor
Sonra kontağı geri kapat
Anahtar işareti yok oluyor
Ayrıca Benim araç bakımı 20,000 olarak gösteriyor
Sizdeki 15,000 ama bendeki 20,000 orayı da anlamadım.

Özgür Kızılkaya:

--- Alıntı yapılan: Ahmet Erdem - 19 Temmuz 2010, 21:00:20 ---
--- Alıntı yapılan: Birol Perişan;29451 ---C5'in kullanma kılavuzunu tekrar karıştırırken az önce Bakım göstergesinin sıfırlanmasını buldum..Kitapta 38.sayfada aynen şöyle yazıyor..:)

Bakımınızı kendiniz yapıyorsanız,sıfırlama prosedürü aşağıdaki gibidir:

-Kontağı kesiniz,sonra anahtarı S posizyonuna getiriniz.
-Kumanda A üzerine basınız..(Kumanda A kilometre ekranının önündeki (000) tuşu oluyor)
-Kontağı açınız.Gösterge ekranı, 10'dan 0'a bir geri sayma işlemini ve bakım anahtarını görüntüler.
-Sıfır görülene kadar ve bakım anahtarı kaybolana kadar kumandayı A basılı tutunuz.
-Kontağı kesiniz.

Bu arada benim anlamadığım; anahtarı S pozisyonuna getirmek, kontağı hiç çevirmeden anahtarı yuvasına takmak değil mi arkadaşlar? Ya da kontağı açmak demek arabayı çalıştırmak mı?
--- Alıntı sonu ---

Çok güzel bende kılavuzdan bakıp yaptım aynen. Ancak bende önce sıfırlanıyor, 15000 km görünüyor. Ama en fazla 1 kullanımlık oluyor. Şöyle açıklayayım; 1 sonraki stop ve starttan sonraki, startta -100 yazmaya devam ediyor. Ne yapmam lazım? Yardımcı olursanız sevinirim.

--- Alıntı sonu ---

-100 demesi normal yüzer yüzer düşerek sıfıra indiğinde Anahtar işareti yeniden beliriyor. Yüzer yüzer inmesi de senin bakıma kaç km yolun kaldığını göstermesi için zaten.

Sabri Akkan:

--- Alıntı yapılan: Özgür Kızılkaya - 10 Temmuz 2012, 16:15:16 ---Çok basit bende ararken bulmuştum ama servsi farklı bir şekilde sıfırlamak dışında sanki oraya kilometrede belirtebiliyor gibi bir durum söz konusu sanırsam.
Kontağı tak
Trip te basılı tut
Kontağı yarım çevir ama marşa basma
Sonra sayaç 10 dan 0 kadar sayıyor
Sonra kontağı geri kapat
Anahtar işareti yok oluyor
Ayrıca Benim araç bakımı 20,000 olarak gösteriyor
Sizdeki 15,000 ama bendeki 20,000 orayı da anlamadım.

--- Alıntı sonu ---
Benzinliler 20000 dizeller 15000 km de periyodik bakımı yapılıyor o sebeptendir.

Yavuz Selim:
Benim 2.0 HDI.da 20.000 gösteriyor ama yetkili servisler 10.000 km.de bir çağırıyorlar 2.0 HDI.ları.

Bunu da geçtim Renault Fluence.ları 20.000 km.de bir çağırıyor servise. O hava filtresinin ne hale geleceğini düşünebiliyor musunuz?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © SmfMod.Com | Smf Destek