Gönderen Konu: Auto klima sorunu  (Okunma sayısı 2641 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Auto klima sorunu

« Yanıtla #15 : 06 Ekim 2009, 23:57:29 »
Open quickbuttons

Birol Perişan

Administrator
  • Vefakar Üye
  • *
  • General
Alıntı yapılan: Emir Düzay;52046
Bugün dikkat ettim.

1) aracı stop etmeden AC düğmesine basarak klimayı kapatırsam, fan çalışır durumda. aracı stop edersem, çalıştırdığımda klima açılmıyor, fan aynı aracı srop ettirdiğim ayarda çalışmaya başlıyor.

2) aracı stop etmeden AC açıkken fan düğmesine basarak fanı ve dolayısı ile AC yi kapatırsam, aracı çalıştırdığımda AC ve fan auto modunda açılıyor.

Emir ikinci şıkkı yanlış mı yazdın yoksa ben mi yanlış anlıyorum?

Yani eğer doğru yazdıysan, senin araçda ozaman hiç klima veya fan kapanmıyor demektir..:)

Benim arabada ise; senin ikinci maddede söylediklerini yaparak stop ettiğimde, tekrar arabayı çalıştırdığım zaman ne klima ne de Fan devreye girmiyor..Tekrar manuel olarak elimle auto tuşuna basarak devreye sokuyorum..

Sanırım sen ikinci maddenin sonunu yanlış yazdın..Çünkü klimayı fan düğmesine basarak tamamen kaptırsak ve arabayı ondan sonra stop edersek, tekrar arabayı çalıştırdığımızda ne klima ne de fan kendiliğinden devreye girmez..

Auto klima sorunu

« Yanıtla #16 : 07 Ekim 2009, 00:02:14 »
Open quickbuttons

Emir Düzay

• General
Alıntı yapılan: Emir Düzay;52046
Bugün dikkat ettim.

1) aracı stop etmeden AC düğmesine basarak klimayı kapatırsam, fan çalışır durumda. aracı stop edersem, çalıştırdığımda klima açılmıyor, fan aynı aracı srop ettirdiğim ayarda çalışmaya başlıyor.

2) aracı stop etmeden AC açıkken fan düğmesine basarak fanı ve dolayısı ile AC yi kapatırsam, aracı çalıştırdığımda AC ve fan auto modunda açılıyor.

Alıntı yapılan: Birol Perişan;52062

Yani eğer doğru yazdıysan, senin araçda ozaman hiç klima veya fan kapanmıyor demektir..:)

2 değilde 1 şıkta bir karışıklık var sanırım evet. neyse yarın bakar yazarım :)

Auto klima sorunu

« Yanıtla #17 : 07 Ekim 2009, 00:08:07 »
Open quickbuttons

Birol Perişan

Administrator
  • Vefakar Üye
  • *
  • General
Yoo, birinci şık doğru, aynen bende de öyle oluyor..

Ama ikinci şık benim yukarıda yazdığım gibi oluyor..Deneyince sende emin olacaksın zaten..:)

Auto klima sorunu

« Yanıtla #18 : 07 Ekim 2009, 07:41:50 »
Open quickbuttons

Görkem Kutlu

• Binbaşı
Alıntı yapılan: Birol Perişan;52069
Yoo, birinci şık doğru, aynen bende de öyle oluyor..

Ama ikinci şık benim yukarıda yazdığım gibi oluyor..Deneyince sende emin olacaksın zaten..:)

Evet Birol hocam, fan tuşuna basa basa klima kapanınca sonrasında kontak açıldığında klima çalışmıyor.
Ekmeklik undan baklava olmaz.

Auto klima sorunu

« Yanıtla #19 : 07 Ekim 2009, 08:15:07 »
Open quickbuttons

Emir Düzay

• General
Alıntı yapılan: Birol Perişan;52062

Haklısın abi 2. şıkkı yanlış yazmışım :)

2) aracı stop etmeden AC açıkken fan düğmesine basarak fanı ve dolayısı ile AC yi kapatırsam, aracı çalıştırdığımda fan kapalı kalıyor.

3) Ama bir noktada ben fanı kapatsam da otomatik açılıyordu, o ne zaman nasıl oluyordu hatırlamıyorum (belki hava sıcaklığına göre olabilir?)

Auto klima sorunu

« Yanıtla #20 : 07 Ekim 2009, 08:21:26 »
Open quickbuttons

Görkem Kutlu

• Binbaşı
İşin entersan tarafı test zorluğu.

Yol almaksızın kontağı açıp kapatarak klima modları denenemiyor.

İlla kontağı açacaksınız, yol alacaksınız. Kapatıp bir sonraki aracı çalıştırmanızda (ertesi gün) bir önceki ayarı aklınızda tutacaksınız.
:)

Auto klima sorunu

« Yanıtla #21 : 07 Ekim 2009, 11:11:48 »
Open quickbuttons

Emir Düzay

• General
Alıntı yapılan: Görkem Kutlu;52110
İşin entersan tarafı test zorluğu.

Yol almaksızın kontağı açıp kapatarak klima modları denenemiyor.

İlla kontağı açacaksınız, yol alacaksınız. Kapatıp bir sonraki aracı çalıştırmanızda (ertesi gün) bir önceki ayarı aklınızda tutacaksınız.

O zaman benim testlerim geçersiz :)

Durduğumuz yerde olmuyor mu yani? Peki o neden o Görkem?

Auto klima sorunu

« Yanıtla #22 : 07 Ekim 2009, 11:31:52 »
Open quickbuttons

Görkem Kutlu

• Binbaşı
Ben motoru çalıştırdım, klimayi ne şekilde durdurduysam durdurayım motoru tekrar çalıştırdığımda klima devreye girmedi. İster fan çalıyor olsun ister fan durmuş olsun her türlü klima tekrar motor çalıştırmayla devreye girmedi. Ertesi gün aynı otomobili çalıştırıp yola çıktığımda bir de ne göreyim çalışıvermiş klima.

Böyle ertesi günü yol yapılarak yaptığım testlerde gördüm fandan kapatınca klima çalışmıyor. AC tuşundan kapatır isek klimada halihazırda set edilmiş sıcaklık dış sıcaklıktan az ise klima kendisi devreye giriyor

Offf ya bu nasıl iştir! bu kadar insan giridik işin içine hem tükçemizi hem kafamızı testimizi herşeyimizi zorluyoruz galiba. :tongue4:

c4 klima sorunu

« Yanıtla #23 : 03 Kasım 2009, 18:58:07 »
Open quickbuttons

Yakup Kaya

• *
  • Er
merhaba arkadaşlar.

arcımın klimasında problem var. sıcağa ayarlıyorum. sol tarafa sıcak hava gelirken sol tarafa soğuk üflüyor. bu sorunun çözümü hakkında fikirleirnizi bekliyorum. arac c4 2006 model 110 bg.:angry:

Auto klima sorunu

« Yanıtla #24 : 03 Kasım 2009, 23:29:57 »
Open quickbuttons

Ahmet Akyürek

• Yüzbaşı
    • http://www.anitolya.com
az da olsa c4 kullandım. benimkinda sağ ve sol sıcaklığını kendin ayarlıyorsun. belki seninkide oyledir?

Auto klima sorunu

« Yanıtla #25 : 03 Kasım 2009, 23:36:06 »
Open quickbuttons

Bekir Tolukan

• Binbaşı
sol tarafa sıcak hava gelirken sol tarafa soğuk üflüyor ????????????
klıma sıcaklık ayarını sag ve sola aynı derecedemı tutuyorsunuz aceba kalorıfer acık ıken ekranda AC ısaretı cıkıyormu,eger cıkıyorsa kalorıfer calısırken AC tusuna basınız ve devreden cıkararak deneyınız bırde.

Auto klima sorunu

« Yanıtla #26 : 04 Kasım 2009, 16:35:02 »
Open quickbuttons

Yakup Kaya

• *
  • Er
ac açıkkende kapalı ikende sol tarftan soğuk geliyor.:(

Auto klima sorunu

« Yanıtla #27 : 05 Kasım 2009, 08:58:06 »
Open quickbuttons

Salih Tığlı

• Binbaşı
Bu sorun bazı c4 lerde görülebiliyor maalesef, daha önce sorunu gidermek için servis klima kazanını değiştiriyordu, şimdilerde ise bir tamir kitiyle hallediyorlar, sorunun kaynağı kumanda düğmesinin dişlisini sıyırması. Serviste 15 dk lık bir işlemle düzelir:)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Auto klima sorunu

« Yanıtla #28 : 23 Kasım 2009, 15:36:24 »
Open quickbuttons

Harun Aydın

• *
  • Er
selamlar. benim de 2007 model 1,6 hdi mcp c4 üm var. Kliması ile ilgili ayarlama problemi yaşıyorum. ayar düğmesine en ufak bir temasta dahi derece değişiyor ya da arttırmaya çalışırken bir anda 8-10 derece düşüyor.

yazın çok önemli değil belki zaten düşük dereceyle kullanıyorum ama kışın dereceyi yükseltme işi tam bir işkenceye dönüşmüş durumda. buna benzer sorun yaşayan var mı? kumanda düğmesinin dişli sıyırması durumu benim için de geçerli sanırım.

Auto klima sorunu

« Yanıtla #29 : 24 Kasım 2009, 01:22:25 »
Open quickbuttons

Doğan Gündoğan

• General
Alıntı yapılan: kamuscesar;57651
selamlar. benim de 2007 model 1,6 hdi mcp c4 üm var. Kliması ile ilgili ayarlama problemi yaşıyorum. ayar düğmesine en ufak bir temasta dahi derece değişiyor ya da arttırmaya çalışırken bir anda 8-10 derece düşüyor.

yazın çok önemli değil belki zaten düşük dereceyle kullanıyorum ama kışın dereceyi yükseltme işi tam bir işkenceye dönüşmüş durumda. buna benzer sorun yaşayan var mı? kumanda düğmesinin dişli sıyırması durumu benim için de geçerli sanırım.

Öncelikle Aramıza hoşgeldiniz.
Ad ve soyadınızı öğrenebilirsek forum kuralları gereği takma adınızı ad ve soyadınızla değiştireceğiz.
Değişiklik sonrasında sitemize ad ve soyadınızla giriş yapabileceksiniz.

Bahsettiğiniz klimayı ayarlayan kumanda düğmesinde potansiyometre olması lazım.Servisler kısmında bunun değişimi nasıl yapılıyor bir sorun isterseniz.
Belki sprey vs ile çözüm olur..Ya da garantiniz varsa değiştirtirsiniz..

Aktif ve keyifli forumlar dilerim :)

2008 CITROËN C4 1.6HDI MCP ( KÜL GRİ )®
2011 OPEL ASTRA CLASSIC III 1,3 EASYTRONIC (GÜMÜŞ GRİ)