Gönderen Konu: Nemo Yakıt Tüketimi ve Rodaj Süresi  (Okunma sayısı 11261 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo Yakıt Tüketimi ve Rodaj Süresi

« : 09 Temmuz 2010, 08:00:20 »
Open quickbuttons

Özgür Ulaş

• *
  • Er
Merhaba,

Geçtiğimiz Ay, sıfır Citroen Nemo 1.4 HDi Sx Plus aldım. Katalog değerlerinde şehir içi 6 lt/100 km civarında yakıt tüketimi gözükmekte;

1. Şu anda yol bilgisayarında gözüken 8,5 lt/100 km. Servis ilk bakıma kadar normal diyor. Bu konu da bilgi verebilecek var mı?

2. Rodaj süresince kullanım : Kafam o kadar karıştı ki, bazıları aracı zorlamamam gerektiğini, başkaları da zorlayarak (motoru) kullanmam gerektiğini söylüyor. Her iki taraf ta işine vakıf makine mühendisleri var. Kim doğru söylüyor?

Saygılarımla,

Özgür Ulaş - Kayseri

« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2010, 09:13:12 »
Open quickbuttons

Doğuş Doğan

• Yüzbaşı
Alıntı yapılan: ulasoa;87586
Merhaba,

Geçtiğimiz Ay, sıfır Citroen Nemo 1.4 HDi Sx Plus aldım. Katalog değerlerinde şehir içi 6 lt/100 km civarında yakıt tüketimi gözükmekte;

1. Şu anda yol bilgisayarında gözüken 8,5 lt/100 km. Servis ilk bakıma kadar normal diyor. Bu konu da bilgi verebilecek var mı?

2. Rodaj süresince kullanım : Kafam o kadar karıştı ki, bazıları aracı zorlamamam gerektiğini, başkaları da zorlayarak (motoru) kullanmam gerektiğini söylüyor. Her iki taraf ta işine vakıf makine mühendisleri var. Kim doğru söylüyor?

Saygılarımla,

Özgür Ulaş - Kayseri

Abim 0 megane aldı. Direk kullanma klavuzunda rodaj süresi(1500km) boyunca 2000 deviri geçmeden kullanın diye yazıyor. Makine mühendisleri de iyi biliyorlardır ancak sonuçta kim üreticiden daha iyi bilebilir ki??

« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2010, 22:14:04 »
Open quickbuttons

Sercan Işık

• **
  • Onbaşı
walla abı ben sana sunu soleyem bız aracı goral ankaradan aldık
ordakı satıs sorumlusuna sorduk nasıl kullanmamız grekıo dıe
o da marşa bas normal nasıl kullanıosan ole kullan dedı adam bızde ole kullandık boluya geldımızde arac 150 km dey dı ve bız 180 yapıstırmıstıık yanı
bır sorun yok sımdıye kadar (allah yazdıysa bozzsun )
:auto:

« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2010, 17:46:55 »
Open quickbuttons
  • *
  • Er
    • http://www.gozdepide.com
araç suan 108 kmde ve ceyrek depo mazotum bitmiş durumda:) araç yeni olduğu için bu kadar tüketiyodur umarım:)

« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2010, 18:21:42 »
Open quickbuttons

Yasin Baykam

• Genel Moderatör
  • General

• http://twitter.com/#!/yasinbykn
  • Araç Bilgileri: '12 C3 Picasso E-HDİ BMP6 Cam Tavan
  • Kan Grubu: A RH+
  • Meslek: Moderatör
  • Plaka No: 35
  • Yakıt Cinsi: Dizel
bizede rodaj boyunca cogu zaman sakin, geri kalan zamanda arada bir zorlayin dendi serviste ki otobanda 187 yaptik ama sehir icinde 2500 deviri gecmemeye ozen gosteriyorum.
Birileri ArkanızdaN Konusuyorsa,ONLARDAN ÖNDESİNİZ DEMEKTİR ;)

« Yanıtla #5 : 18 Ekim 2010, 02:10:55 »
Open quickbuttons

İlhami Küpeli

• *
  • Er
ben sivastan ilhami 2010 suan 13binde gumus gri nemo var bende
     sercan ve yasin isimli arkadaslar siz 180 ve uzeri yaptiginiza eminmisiniz ben duz yolda 170 den 1 fazlasini gormuyorum sadece ankara otoban cikisina dogru uzun bi sure basmamla hafif egimliydi 176 i gordum sizin gordugunuz yerler cok egimli yerde uzun sure basmanizla oluyor heralde

« Yanıtla #6 : 18 Ekim 2010, 02:15:28 »
Open quickbuttons

Yasin Baykam

• Genel Moderatör
  • General

Alıntı yapılan: ilhami58;97438
     sercan ve yasin isimli arkadaslar siz 180 ve uzeri yaptiginiza eminmisiniz ben duz yolda 170 den 1 fazlasini gormuyorum sadece ankara otoban cikisina dogru uzun bi sure basmamla hafif egimliydi 176 i gordum sizin gordugunuz yerler cok egimli yerde uzun sure basmanizla oluyor heralde

Öncelikle Hoşgeldiniz forum Kurallarımız gereği Soyadınızda söylerseniz değişiklik yapıldığında foruma gerçek ad ve soyadınızla giriş yapabileceksiniz...

Ben konuya ek bilgi olsun diye yazdım aracım C4 bu bakımdan  araç çok rahat şekilde 180km/hız + yapıyor ... :)

Keyifli ve aktif forumlar ...

« Yanıtla #7 : 18 Ekim 2010, 02:19:09 »
Open quickbuttons

İlhami Küpeli

• *
  • Er
hmm anladim kardes desene benim ki c4 diye:laugh: o konuda itirazim yok ben nemo sandim buraya o sekilde yazinca :s8:

« Yanıtla #8 : 18 Ekim 2010, 02:24:42 »
Open quickbuttons

Yasin Baykam

• Genel Moderatör
  • General

Araç bilgi de yazıyor diye tekrarlamamışım galiba :rolle2yes::lol:

« Yanıtla #9 : 18 Ekim 2010, 02:32:08 »
Open quickbuttons

İlhami Küpeli

• *
  • Er
evt arac bilgide yaziyor ama nemoda kullaniyor olabilirsin ben belki yakin akraba tanis es dost arabasinda yapilan tecrube falan sandim cunku ben arkadaslarin falan arabadaki yasadigim tecrubeleri paylasiyorm bu sekil

« Yanıtla #10 : 18 Ekim 2010, 10:29:30 »
Open quickbuttons

Burak Bilge

• Vefakar Üye
  • *
  • General
Rodaj süresinde normaldir böyle şeyler,belki markalar farklı ama bende tecrübemi anlatayım,i20yi galeriden çıkardım eve geldim yol bilgisayarı 9lt'deydi,ocak ayında almıştım aracı hava bir çok soğuduğunda 11.7'yi bile gördüm :D yaklaşık 2000-2500km lerde fabrika değerlerini yakalamaya başladım...
Rodaj konusuna gelince 1000km boyunca parçalarında birbirine alışmaşı için çok yormadan,sıkıştırmadan sürün arabayı,eğer rodaj süresinde uzun yola çıkacaksanızda sabit olarak tek bir devirde kalmayın,değişken devirlerde kullanın.
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2010, 10:29:52 Gönderen: Burak Bilge »

« Yanıtla #11 : 18 Ekim 2010, 11:21:39 »
Open quickbuttons

İbrahim Korkmaz

• *
  • Er
bendeki nemo  yol biğ. 100 km de 4.4 yakıt gösteriyor 90 km hızla kullanıyorum  yakıt yönüyle çok güzel aracı normal bir aracı kullanır gibi kullan zorlamaya yada yavaş kullanmaya gerek yok devirle olacak bir husus sıfır araç aman yavaş kullanayım yada hızlı değilde 2. el aracı nasıl kullanıyorsan o şekil kullan

« Yanıtla #12 : 18 Ekim 2010, 11:26:52 »
Open quickbuttons

İbrahim Korkmaz

• *
  • Er
Alıntı yapılan: ilhami58;97438

tem otoyolda aracımda 195/65/15 jant lastik olmasıyle bile 180i rahat görüyor nemo benimkide  arkadaşta bir hızında anormallik yok ama yakıt kötü olduğunda hızdan anlıyorum 165 km hızı geçmiyor. iyi yakıt iyi araç kötüyse yakıdımız araca bir kabahat bulamayız.

« Yanıtla #13 : 18 Ekim 2010, 12:09:18 »
Open quickbuttons

İlhami Küpeli

• *
  • Er
valla kardes insallah dedigin gibi 180 yapabilen araclardir ama sanmiyorum kullanan bir cok kiside benim dedigimi soyluyor ben sivastayim suan sivasta citroen patlamasi var ozellikle nemoda oldukca fazla cogunda var ben duz yolda o hizi hic duymadim
  yakit konusuna gelince araci aldigimzdan beri surekli shellden aliyorum sizin aldigniz marka ne birde kac model kac binde dedigin gibi insallah yapar bende cok isterim yoksa chiptuning dusunuyorum

« Yanıtla #14 : 18 Ekim 2010, 16:45:04 »
Open quickbuttons

Tolga ESEN

• *
  • Er
haydi hayırlısı bakalım. kaporamı verdim. şuan trafik işlemleri kaldı. bu hafta içi gökyüzü maviyi çekiyorum altıma. sx plus versiyonu umarım hayırlı bir tercihtir. 27000 kağıt umarım verdiğime değer. herkese Allah kazasız belsız binmeyi nasip etsin inşallah... Saygılarla...:s8:

Facebook Comments