Gönderen Konu: Yanık kokusu...  (Okunma sayısı 5473 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yanık kokusu...

« Yanıtla #15 : 02 Mart 2010, 13:30:24 »
Open quickbuttons

Birol Perişan

Administrator
  • Vefakar Üye
  • *
  • General
Alıntı yapılan: Onur Dinar;69586

Birol Bey yanılıyorsam düzeltin lütfen ama bizim otomatiklerde baskı balata oluyor mu? ben yok diye hiç düşünmedim onu...:(

Pardon, otomatikmiydi aracınız..:) Ben manuel diye yorum yapmıştım..Sanırım otomatiklerde baskı balata sorunu ve kokusu olmaz...

Motor veya eksoz boruları çevresinde, temas eden, Kablo veya ısıdan etkilenebilecek herhangibir madde, parça vs. varmı diye kontrol ederseniz belki faydası olur..:)

Yanık kokusu...

« Yanıtla #16 : 04 Mart 2010, 21:54:01 »
Open quickbuttons

Şükrü Taşkıran

• Yüzbaşı
aküyü kokla belki aynı arızayı yaşıyoruz; sanki balata kokusu af edersin kanalizasyon kukusuna karışmış gibiyse odur; hala başım döünor aküm kurdu benim ya; gazdan klimadan herşeyden şüphelendim bende

Yanık kokusu...

« Yanıtla #17 : 04 Mart 2010, 23:31:06 »
Open quickbuttons

ibrahim Kozan

• Süper Moderatör
  • General

• Araç Bilgileri: c5 2.0 hdi 2005 gümüş gri
  • Kan Grubu: sıfır pozitif
  • Meslek: yüksek lisans
  • Plaka No: 38 SU 346
  • Yakıt Cinsi: dizel - shell
aynı sorun benim aracımda da var. ilk çalıştığı aralar bişey yok. ama araı sürekli kullandıktan 15 - 20 dakka boğuluyorum aracın içinde. havalandırmadan acayip bir koku geliyor. yağ kokusu gibi :S nasıl tarif etsem ama galiba aynı sorun. bayır çıktıktan sonra - motor ısındıktan sonra - felan geliyor. hararet 90 a hiç gelmedi şimdiye kadar. yağ değişimi yapılırken motor üstüne dökülen yağlar yanıyordur dediler :S önemsemedim ama bitmiyor bu yağlar :(

bu arada aracım 1,4 hdi 2005 model manuel xsara

Yanık kokusu...

« Yanıtla #18 : 05 Mart 2010, 09:19:08 »
Open quickbuttons

Onur Dinar

• Yüzbaşı
Alıntı yapılan: İbrahim Kozan;69985
aynı sorun benim aracımda da var. ilk çalıştığı aralar bişey yok. ama araı sürekli kullandıktan 15 - 20 dakka boğuluyorum aracın içinde. havalandırmadan acayip bir koku geliyor. yağ kokusu gibi :S nasıl tarif etsem ama galiba aynı sorun. bayır çıktıktan sonra - motor ısındıktan sonra - felan geliyor. hararet 90 a hiç gelmedi şimdiye kadar. yağ değişimi yapılırken motor üstüne dökülen yağlar yanıyordur dediler :S önemsemedim ama bitmiyor bu yağlar :(

bu arada aracım 1,4 hdi 2005 model manuel xsara

:iagree::iagree:

Kesinlikle aynı sorun, bakalım kısmetse pazartesi günü Citroen Mersa ya götüreceğim aracı, 110bin bakım için. Bir çözüm üretirlerse paylaşırım sizle.
[SIGPIC][/SIGPIC]Xsara 1.6 16v sx otomatik (buz gri) SATTIM GİTTİ

Clio RS

Bu da benim Xsara...:tongue4:

Yanık kokusu...

« Yanıtla #19 : 05 Mart 2010, 09:20:39 »
Open quickbuttons

Onur Dinar

• Yüzbaşı
Alıntı yapılan: Şükrü Taşkıran;69980
aküyü kokla belki aynı arızayı yaşıyoruz; sanki balata kokusu af edersin kanalizasyon kukusuna karışmış gibiyse odur; hala başım döünor aküm kurdu benim ya; gazdan klimadan herşeyden şüphelendim bende

Akü yü hiç düşünmedim, ama tamam onu da koklayacağım. :) Av köpeği gibi koku arıyorum ya...

Clio RS

Yanık kokusu...

« Yanıtla #20 : 05 Mart 2010, 11:35:09 »
Open quickbuttons

Şükrü Taşkıran

• Yüzbaşı
onur bey kokladınız mı? merak ettim de; ben de birazdan tamirciye görürcem dinamo ya ve konjektöre baktıracağım

Yanık kokusu...

« Yanıtla #21 : 07 Mart 2010, 10:46:17 »
Open quickbuttons

Onur Dinar

• Yüzbaşı
Alıntı yapılan: Şükrü Taşkıran;70020
onur bey kokladınız mı? merak ettim de; ben de birazdan tamirciye görürcem dinamo ya ve konjektöre baktıracağım

Benim koku filtreden kaynaklanıyormuş maalesef. yarın servise girecek, bakalım geçecek mi....

Clio RS

Yanık kokusu...

« Yanıtla #22 : 07 Mart 2010, 12:06:00 »
Open quickbuttons

Şükrü Taşkıran

• Yüzbaşı
fitre de koku yapacak ne var ki siz aküye baktınız mı
 biliyor sunuz filtre hortumu akünün orda

Yanık kokusu...

« Yanıtla #23 : 07 Mart 2010, 12:25:39 »
Open quickbuttons

Onur Dinar

• Yüzbaşı
polen fitresinden kaynaklıymış, ilk dedikleri bu oldu. ama aküde falanda koku yoktu. motorun üstünde var aynı koku.

Clio RS

Yanık kokusu...

« Yanıtla #24 : 07 Mart 2010, 13:20:43 »
Open quickbuttons

Şükrü Taşkıran

• Yüzbaşı
polen fitresine sıvı gelmiş olması lazım; motoruz üzerinde mi, ben sizin yerinizde olsam aküyü çıkarır bakarım; beni de öyle yanılt tı ; akü, bitene kadar kokunun yerini tespit edemedim, polen filtre sini ben düşündüm hava devir daim çalışınca koku polen fitresine geliyor zaten; koku onada bulaşıyor, çünkü ağır kokuydu, bana olan masrafı anlattım biliyorsun, ondan önemli

Yanık kokusu...

« Yanıtla #25 : 14 Mayıs 2010, 00:17:05 »
Open quickbuttons

Emrah Arucan

• *
  • Er
Bizim araçta da benzer sorun var belki sorun değil normal bişey ama aklıma takıldı yanık kokusu gibi bişey fakat aracın içine vermiyor dışardan farkediyosunuz araba siyah ondan oluyodur herhalde diyorum ama servise bi uğrayım diyorum

Yanık kokusu...

« Yanıtla #26 : 17 Temmuz 2010, 23:35:46 »
Open quickbuttons

Yavuz Selim Ateş

• **
  • Onbaşı
Alıntı yapılan: Şükrü Taşkıran;70320
polen fitresine sıvı gelmiş olması lazım; motoruz üzerinde mi, ben sizin yerinizde olsam aküyü çıkarır bakarım; beni de öyle yanılt tı ; akü, bitene kadar kokunun yerini tespit edemedim, polen filtre sini ben düşündüm hava devir daim çalışınca koku polen fitresine geliyor zaten; koku onada bulaşıyor, çünkü ağır kokuydu, bana olan masrafı anlattım biliyorsun, ondan önemli

Arkadaşlar bu konunun sonu ne oldu?
Sanırım bende de aynı sorun var. Havalandırmadan insanın nefesini kesen bir koku geliyor. Garip bir koku. Ayrıca arabayı sıcak konuma alıp kaloriferi açınca sanki enginar kokusuna benzer ağır bir koku geliyor. Klima açılınca koku yok.
Ben polen filtresini değiştirdim sorun çözülmedi. Bir senedir yaşıyorum bu sorunu. Kaçak ihtimali bana göre de en büyük ihtimal.
Yardımı olabilecek var mı?

Yanık kokusu...

« Yanıtla #27 : 18 Temmuz 2010, 09:27:32 »
Open quickbuttons

Onur Araz

• General
  • Kişisel İleti
    Farımda hep açık yolumda ;)

• Araç Bilgileri: Renault Megane 1.4 TCe 130 Bg 2010/Beyaz
  • Kan Grubu: 0Rh+
  • Meslek: Memur
  • Plaka No: 59...
  • Yakıt Cinsi: Benzin / Lpg
Kalorifer radyatöründe çatlak olabilir eğer antifirizde mevcutsa kalorifer açıldığında dediğinize benzer bir koku salıyor içeriye.
Bende de benzer problem vardı. Sorun kalorifer radyatöründeymiş, değişince sorun ortadan kalkmıştı:s8:

Yanık kokusu...

« Yanıtla #28 : 19 Temmuz 2010, 08:37:46 »
Open quickbuttons

Gürcan Karakurt

• Yüzbaşı
Alıntı yapılan: Yavuz Selim Ateş;88223
Arkadaşlar bu konunun sonu ne oldu?
Sanırım bende de aynı sorun var. Havalandırmadan insanın nefesini kesen bir koku geliyor. Garip bir koku. Ayrıca arabayı sıcak konuma alıp kaloriferi açınca sanki enginar kokusuna benzer ağır bir koku geliyor. Klima açılınca koku yok.
Ben polen filtresini değiştirdim sorun çözülmedi. Bir senedir yaşıyorum bu sorunu. Kaçak ihtimali bana göre de en büyük ihtimal.
Yardımı olabilecek var mı?

Aynı sorun bendede oluştu. Kış girisinde antifirizini değiştirdim aracın önceki sahibi antifiriz olmadan kullanmış. Ben anitifrizi koyunca tabi çatla delik her ne ise ortaya çıktı radyatörü değiştirdim. Yanlız artık nasıl taktılarsa bi yerlerde hala kaçak var sanırım kaloriferi acınca kına kokusuna benzer koku geliyor. Sizin problemde %99 kalorifer radyatörü. Parça ucuz yanlız işçilik pahalı on konsol komple sökülüyor haberiniz olsun :)

Yanık kokusu...

« Yanıtla #29 : 19 Temmuz 2010, 21:23:05 »
Open quickbuttons

Yavuz Selim Ateş

• **
  • Onbaşı
Alıntı yapılan: Gürcan Karakurt;88280
Aynı sorun bendede oluştu. Kış girisinde antifirizini değiştirdim aracın önceki sahibi antifiriz olmadan kullanmış. Ben anitifrizi koyunca tabi çatla delik her ne ise ortaya çıktı radyatörü değiştirdim. Yanlız artık nasıl taktılarsa bi yerlerde hala kaçak var sanırım kaloriferi acınca kına kokusuna benzer koku geliyor. Sizin problemde %99 kalorifer radyatörü. Parça ucuz yanlız işçilik pahalı on konsol komple sökülüyor haberiniz olsun :)

Ben de radyatörde çatlak olduğuna inanıyorum ama eğer kaçak olsa su eksiltmesi lazım değil mi?

Facebook Comments